22 299 33 31 Masz pytania? Zadzwoń do nas

PRACOWNICY TYMCZASOWI Z ZA GRANICY

Specjalizujemy się w delegowaniu personelu z krajów
byłego ZSRR i Azji na potrzeby polskich przedsiębiorstw.

W ramach obowiązującego prawa proponujemy alternatywne rozwiązania najefektywniej wspomagające realizację kluczowych procesów biznesowych.

SUPERKADRY Sp. z o.o. jest Agencją Pracy Tymczasowej o numerze 16274 w rejestrze KRAZ.

Przyjeżdżając do nas do pracy będziesz zatrudniony legalnie. Nie grozi Ci deportacja, zakaz wjazdu do strefy Schengen i wysokie kary finansowe.

Przed przyjazdem będziesz znał wysokość swojego wynagrodzenia i wszystkie warunki zatrudnienia – nic cię nie zaskoczy przy wypłacie.

Od momentu podjęcia pracy płacimy za ciebie ubezpieczenia i podatki, a ty otrzymujesz pełny bezpłatny dostęp do polskiej służby zdrowia (lekarz, szpital, pogotowie).

Za przepracowany okres opłacamy za ciebie podatek dochodowy, masz prawo do zwrotu na konto- to może być nawet 150$ za rok pracy!

Pracując u nas możesz liczyć na przedłużenie pobytu i pomoc w załatwieniu formalności z pobytem stałym.

Przy zatrudnieniu otrzymujesz komplet dokumentów ( min. umowa, kontakty do naszej firmy, formularz do zameldowania, rosyjska wersja dokumentacji). Pilnuj swojego oświadczenia. Oświadczenie i umowa mogą być potrzebne do okazania na granicy przy wyjeździe, ich brak może dużo kosztować.

Jeżeli praca do której przyjedziesz nie będzie ci odpowiadać z jakichś względów skontaktuj się ze swoim Koordynatorem, obsługujemy wielu klientów i możemy ci zmienić pracę na taką jaka będzie ci odpowiadać. Jeżeli nie znajdziemy porozumienia rozwiążemy umowę.

Dbamy o naszych pracowników i nie pozwalamy na złe traktowanie ze względu na pochodzenie, religie, czy narodowość!!!


Dla ułatwienia przedstawiamy klika porad dla przyjeżdżających

 1. Nie płać za oświadczenie- chcesz pracować w Polsce- zgłoś się do naszego przedstawiciela na Ukrainie lub w Polsce – bezpłatnie załatwimy wszystkie formalności (kontakty w ogłoszeniach).
 2. Uwaga- nie płać za fikcyjne zezwolenie wojewódzkie! Jeżeli nie będziesz pracować w jakiejś firmie pamiętaj że z takim zezwoleniem masz tylko 15 dni roboczych na zgłoszenie rezygnacji z pracy. Firma na pewno to zrobi i wtedy twój pobyt jest nielegalny.
 3. Zezwolenie wojewódzkie trudno przepisać na nowego pracodawcę. Nieuczciwi pośrednicy pobierają nawet 500$ opłaty za dokument który jest nieważny jeżeli nie pracujesz w firmie na którą jest wystawiony. Lepiej odczekać kilka miesięcy i pracować legalnie niż otrzymać grzywnę i zakaz wjazdu do EU na kilka lat.
 4. Przyjeżdżając do Polski nie zapomnij zabrać ze sobą: talerz płaski, talerz głęboki, sztućce, kubek, klapki pod prysznic, poszewka na poduszkę, poszewka na kołdrę, prześcieradło. W miastach można oczywiście zakupić te rzeczy w sklepach. Na wielu kwaterach brakuje tych rzeczy lub są nadmiernie zniszczone.
 5. Zabierz prawo jazdy, to może pomóc w znalezieniu lepiej płatnej pracy lub umożliwi dodatkowe zarobki.
 6. Jeżeli robiłeś w Polsce badania na pasożyty miej ze sobą zaświadczenie sanitarne, jest ważne w każdej firmie która tego wymaga.
 7. Przygotuj CV, możesz mieć je w swoim telefonie i wysłać na dowolne ogłoszenie. Opisz swoje doświadczenia zawodowe, koncentruj się na zakresie zadań i opisie odpowiedzialności. Pisz co potrafisz, może pracowałeś jako sprzedawca, ale znasz się też na naprawie samochodów albo potrafisz jeździć wózkiem widłowym.
 8. Załóż adres mailowy i podaj go w CV, nawet jeżeli nie będziesz mieć dawnej karty telefonicznej firma może skontaktować się z tobą na mail.
 9. Przygotuj się finansowo. Na tydzień pobytu potrzebujesz do 80$ na jedzenie i przejazdy. Zakwaterowanie to minimum 40$. Wymieniaj pieniądze w kantorach najlepiej w dużych miastach zaraz po przyjeździe. Na kwaterze w małej miejscowości może nie być kantoru albo ceny będą gorsze.
 10. Koniecznie załóż konto bankowe, otrzymasz kartę płatniczą a razie kradzieży nie grozi ci utrata całej gotówki. Od 2019 roku pensja obowiązkowo wypłacana jest przez bank. Twój nadpłacony podatek zwracany jest wyłącznie na twoje konto bankowe.
 11. Masz obowiązek zameldować się niezwłocznie po zamieszkaniu na kwaterze, wtedy otrzymasz PESEL. Do rozliczenia i zwrotu podatku MUSISZ niezwłocznie po przyjeździe wystąpić o numer PESEL. Numer ten musisz przekazać do naszego biura. PESEL wyrabia się jeden raz- jeżeli masz już nadany ten numer nie ma możliwości otrzymać kolejnego.
 12. W Polsce nie wolno jeździć po spożyciu alkoholu żadnym pojazdem mechanicznym (samochód, rower, hulajnoga etc.). W zależności od poziomu alkoholu we krwi można otrzymać mandat lub nawet wyrok więzienia.
 13. Polskie prawo tak samo karze osoby popełniające przestępstwo, jak i osoby które o nim wiedziały i nie poinformowały. Przykładowo, na równi ze złodziejem odpowiada zarówno jego pomocnik który pomaga kraść, jak i osoba która jest świadkiem kradzieży i nie poinformuje o tym fakcie, jak i osoba która kupiła ukradzioną rzecz.
 14. Pojazdy służbowe służą tylko i wyłącznie do załatwiania spraw służbowych. Wyjazdy prywatne są niedopuszczalne. W skrajnych przypadkach właściciel pojazdu może zgłosić kradzież takiego samochodu, a kierowca i pasażerowie mogą odpowiadać karnie.
 15. Na kwaterach mieszkańcy samodzielnie dbają o czystość i porządek. Każdy powinien sprzątać po sobie i zwracać uwagę innym że tak trzeba. W Polsce opłaty komunalne są bardzo wysokie. Jeżeli będziecie nadużywać wody, otwierać okna w trakcie sezonu grzewczego albo nie dostosujecie się do przepisów o sortowaniu śmieci mogą być na was nałożone dodatkowe opłaty do wyrzucenia z kwatery włącznie. W tym zakresie informacje uzyskacie od swojego właściciela kwater lub koordynatora firmy.
 16. Każda nieobecność w pracy musi być zgłoszona przed faktem. Brak zgłoszenia oznacza nieusprawiedliwione nie wykonywanie pracy i powoduje możliwość nałożenia kar umownych oraz utratę wynagrodzenia za czas nieobecności.
 17. Do pracy fizycznej powiny przyjeżdzać osoby sprawne, których zdrowie pozwala na swobodne wytrzymanie przewidywanej dziennej ilości godzin pracy. Osoby z problemami zdrowotnymi nie powinny zgłaszać się do pracy fizycznej.

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki pliki te zostaną zapisane w pamięci Twojego urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności i cookies. Regulamin serwisu.